Posted on

Yandex mail aç

Yandex mail aç

Yandex mail, ücretsiz ve Türkçe bir mail servisidir, Yandex Rusya merkezli bir arama motoru ve mail servis sağlayıcısıdır, ancak Türkiyede ve birçok ülkede de hizmet vermektedir. Yandex Türkiyede, Türkçe olarak hizmet vermektedir. Yandexi  kayıt olarak ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yandex mail açarken @yandex.com ve @yandex.com.tr olarak iki seçenek bulunur ve dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Yandex Posta kutusu kapasitesi ne kadar?

Yandex ilk kayıt olduğunuzda size 10 GB ücretsiz bir depolama alanı sunar, ancak depolama miktarınız 200 Mb altına inerse, düzenli kullanmak şartı ile 1 GB olarak devam edilebilir.

Yandex mail hesabı açmak

Yandex Ücretsiz Mail hesabı açabilmek için, kayıt sayfasında bulunan, küçük bir online formu doldurarak hemen sahip olabilirsiniz. Bu kayıt formunda ise adım adım tüm alanları doldurarak kayıt işlemini tamamlanız gerekmektedir.

Yandex Mail hesabı açabilmek için ilk olarak adınızı ve soyadınızı yazınız, daha sonra ise bir kullanıcı adı seçimi yapmalısınız, burada yandex.com veya yandex.com.tr uzantılı bir adres seçebilirsiniz.

Kullanıcı adı seçiminizi yaptıktan sonra, mail hesabınız için bir şifre belirlemeniz gereklidir, burası hesap güvenliğiniz için oldukça önemlidir, şifrenizi güçlü ve tahmin edilemeyen karakterlerden ve sayılardan seçmeye özen gösteriniz.

Şifre belirlemeden sonra ise kullandığınız cep telefonu numaranızı girin, bu işlemde hesap güvenliğiniz için gereklidir, eğer hesabınıza bir sebepten erişim sağlayamaz ve giriş yapamaz, oturum açamaz iseniz, cep telefonu ile hemen geri alabilirsiniz.

 

yandex-mail-açSon olarak, Kullanıcı sözleşmesini onaylayan tik’i işaretlemeniz ve hemen altında bulunan E-posta hesabı aç Butonuna basmanız yeterlidir, Yandex mail hesabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.