Posted on

Vatan bilgisayar ürün iade şartları

Ayıplı ve kusurlu olmayan ürünlerin iadesi

Vatan Bilgisayar‘dan almış olduğunuz ve ayıplı olmayan, yani bozuk, kusurlu olmayan bir ürünü dilerseniz 15 gün içinde iade edebilirsiniz. 6502 sayılı Tüketiciyi koruma hakkında kanun çerçevesinde ayıplı ve kusurlu olmayan ürünleri bazı şartları yerine getirme şartı ile iade edebilirsiniz.

Vatan Bilgisayar Ürün iade şartları

Vatan Bilgisayardan almış bir ürünü iade etmek istediğiniz zaman aşağıdaki şartların hepsinin yerine getirilmiş olması gereklidir.

  • Değiştirmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünün kutusunu açtıysanız; kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden, hasarsız, hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim işlemleriniz başlatılabilecektir.
  • Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz ve eksiksiz olarak teslim edilmesi zorunludur.
  • Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.
  • Faturanızı (ticari gerçek kişi işletmesi ve ticari tüzel kişi) firma adına kestirdiyseniz ürünü değiştirmek için iade faturası/serbest meslek makbuzu aslını getirmeyi unutmayınız, aksi durumlarda değişim işlemi başlatılamayacaktır.

Makul süre içinde değişim işlemleriniz sonuçlandırılacaktır. Ödediğiniz bedel ileriki alış verişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde alışveriş kuponu (gider pusulası) olarak tarafınıza verilecektir.

İade Olmayacak ürünler

Vatan Bilgisayar’dan almış olduğunuz bazı ürünler ürünün yapısı gereği iade kapsamı dışıdır. Bu ürünler şunlardır.

• Koruma bandı bulunan veya vakumlu paket içerisindeki ürünlerin açılması durumunda.
• DVD, VCD (yazılım, oyun, film), kitap, cep telefonları, kulaklıklar (bluetooh, müzik, v.b.), sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya v.b.), projeksiyon cihazları, telefonlar, LCD ve Plazma televizyonlar, harici, dahili, sabit ya da taşınabilir bellekler, ev aletleri, beyaz eşya, kişisel bakım ürünleri ve oyuncaklarda, telif hakları kapsamında bulunan fikri ve sınai hak içeren her türlü ürün ve hizmette
• Ürün ile birlikte sunulan hizmet paketlerinin başlatılması durumunda değişim yapılamamaktadır.

Detaylar için ziyaret ediniz

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir