Posted on

Uydu görüntüsü canlı izlemek mümkün mü?

Uydu görüntüsü canlı izlemek mümkün mü?

Uydu görüntüleri nasıl canlı izlenir? Güncel Uydu görüntüsünü canlı izlemek mümkün mü? Canlı uydu görüntüsü nasıl izlenir, uydudan canlı olarak dünya izlenebilir mi? Uydu görüntüleri anlık mı olur? Uydudan anında canlı görüntü almak istiyorum gibi sorularınız varsa, bu sorularınızın cevabı şuan için Hayır, çünkü dünya yörüngesinde bulunan hiçbir uydudan canlı yani anlık olarak bir görüntü almanız mümkün değildir.

Dünya üzerinde, birçok gözlem uydusu yörüngelerinde dönerler ve sürekli olarak dünyadan görüntü alırlar. Bu uyduların bazıları ticari, bazıları ise Askeri amaçlıdır, aldıkları veriler ise kullandıkları kameranın kapasitesine göre değişmektedir. Dünya üzerinde sivil amaçlı alınabilecek an fazla çözünürlük 10 cm’dir ve bu çözünürlükten daha yüksek çözünürlük çekilse bile sivil kullanım için verilmez.

Güncel Uydu görüntüleri hizmetleri

Dünya yörüngesinde, dönen ve sürekli gözlem yapan uyduların güncel görüntülerine ulaşabilirsiniz, ancak anlık olarak yani canlı olarak bir görüntü almanız mümkün değildir. Askeri amaçlı olarak kullanılan teknolojiler, sivil kullanımdan farklıdır, burada sivil kullanım için anlık bir uydu görüntüsü verilmesi zaten mümkün değildir ve olamaz. Sivil kullanım için, birçok popüler uydu görüntüsü hizmeti verilmektedir, bu hizmetler; Google Earth, Microsoft Bing, Nokia Maps,Yandex haritalar gibi hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler size dünya üzerinden diledeiğiniz bir bölgenin uydudan çekilmiş görüntülerini ücretsiz olarak sunarlar.

google-earth-indir

Popüler uydu görüntüsü sağlayıcıları içinde en öne çıkan hizmet Google Earth hizmetidir. Dünyanın tamamının en son güncel, uydu görüntülerini görebilirsiniz. Google earth uydu görüntülerini sürekli güncellemekte ve eski görüntüleri arşiv olarak saklamaktadır.

Dünyaya ait, anlık olarak görüntü almanız mümkün değildir, ancal güncel uydu görüntülerine Google earth üzerinden rahatlıkl ulaşabilirsiniz. Google Earth programı ücretsiz ve herhangi bir üyelik gerektirmeden kullanılabilir bir hizmettir, sadece Google Earth programını indirerek kurduktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Earth indirin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir