Posted on

Ücretsiz araç hasar sorgulama 2015

Ücretsiz araç hasar sorgulama 2015

Ücretsiz olarak hasar sorgulama nasıl yapılır? 2015 yılı ve öncesine ait araç hasar sorgulaması, ücretsiz olarak nasıl ve nereden yapılmaktadır. Eski tarihli araç kaza tespit tutanakları sorgulaması nereden, hangi bilgiler ile yapılabilir? Ücretsiz olarak araç kaza tespit tutanağı sorgulama hizmeti online olarak Sigorta, bilgi ve gözetim merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Araç kaza hasar tutanağı sorgulama

Bir araca ait kaza tespit tutanağı sorgulaması, kaza yerinde tutulmuş olan tutanağın, internetten sorgulanmasını mümkün kılmaktadır. Araca ait tutulmuş olan tespit tutanaklarını görerek, araç hakkında kaza geçmişine ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Kaza tespit tutanağı sorgulaması, 2003 yılından sonra tutulan tüm tutanakların, online olarak sisteme aktarılması ile gereçekleşmektedir. Kaza tutanaklarını sistem üzerinden görebilmek için, trafik sigoratsını yaptırmış olan kişinin T.C Kimlik numarasına ihtiyaç vardır.
Trafik kazası tespit tutanakları, kişiye ait olan bir poliçe üzerinde tutulur, bu yüzden araça ait plaka bilgisi yanında, T.C Kimlik numarasıda gerekmektedir. Bu iki bilgiye sahipseniz, trafik poliçeniz ile birlikte, geçmişte yaşanan bir kazaya ait tutanak bilgisine ulaşabilirsiniz.

Sigorta, bilgi ve gözetim merkezi, online işlemler altından, Kaza tespit tutanağı sorgulama hizmetinden yararlanmak için aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kullanarak ulaşacağınız formu kullanabilirsiniz.

ücretsiz-kaza-sorgulama-2015

Kaza tespit tutanağı ve sorgulama hizmeti sayfasında bulunan, Plaka ve T.C. Kimlik numarası ile güvenlik kodunu giriniz ve “Ara” butonuna basınız, Eğer girdiğiniz bilgiler doğru ise, mevcut tespit tutanağı veya tutanakları karşınıza gelecektir.

Kaza tespit tutanağında, kaza ile ilgili, bilgiler oluş şekli ve krokisi, açıklamlar gibi birçok bilgiye ulaşabilir ve kaza hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Plaka bilgisi dışında, Vergi kimlik numarası ve Sürücü kimlik numarası ile sorgulama yapabilirsiniz.

kaza-tespit-tutanağı-sorgulama

Kaza tespit tutanağı listesinde, tüm geçmişe dönük olarak tutanaklar yer alır ve detaylı olarak bakmak istediğiniz tutanağın yanındak, mavi göz simgesine tıklayarak detaylarına göz atabilirsiniz. Kaza tespit tutanakları detaylarında, kusur oranları, sigorta şirketleri isimleri, plakalar, kaza oluş krokisi vb. bir çok detaya ulaşabilirsiniz.

kaza-kusur-oranları

Dilerseni tutanak resimlerinide aynı alandan görebilirsiniz. Sigorta, bilgi ve gözetim merkezi tarafından sunulan bu hizmet tamamen ücretsizdir. Bu hizmeti kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey, Poliçeyi yaptıran sürücünün kimlik numarası ve Plaka numarasını bilmenizdir. Yapılan kaza ve hasar, hatta kusur oranları ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaza Hasar tespit tutanağı sorgulama için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir