Posted on

Twitter nasıl kullanılır

Twitter nasıl kullanılır? Basit

Dünya’da Milyonlarca kullanıcı olan Twitter nasıl kullanılır?  Twitter kullanma kılavuzu, Twitter’de tweet nasıl atılır gibi temel bazı bilgiler verilecektir.

Twitter, 140 karakter uzunluğunda, bilgi, fikir, resim yada video içeriklerinizi yayınlayabileceğiniz, diğer kullancılarla iletişime geçmek ve bilgi paylaşmak için arkadaş ekleme gibi takip edebileceğiniz, sizide başkalarının takip etmesinin mümkün olduğu bir sosyal paylaşım sitesidir.

Tweet nasıl atılır?

Tweet 140 karakter ile sınırlandırılmış bir içeriktir, bu kelime içinde istediğiniz kelimeler,cümleler ve resim, video gibi içerikler veya bir link kullanabilirsiniz. Tweet içinde karakter sayınızı gösteren bir sayaç bulunur ve sınırı geçtiğinizi görebilirsiniz.

Twitter hesabınızı açtınız ve giriş işlemini de yaptıktan sonra sağ üstteki Tweetle mavi butonuna bastığınızda karşınıza gelen kutuya yazmaya başlayabilirsiniz.

tweet-nasıl-atılır

 

Tweet atma penceresi aşağıdaki şekilde karşınıza gelecektir, buraya yazdığınız metni ” Yeni Tweet oluştur” penceresinden atabilirsiniz, işte buna Tweet atmak denir. Dilerseniz Fotograf eklemek için aşağıdaki aracıda kullanabilirsiniz. Enfazla 140 karakter yazdıktan sonra ” [highlight] Tweetle [/highlight] ” butonu ile tweeti yayınlamış olursunuz.

yeni-twwet-nasıl-atılır

One thought on “Twitter nasıl kullanılır

  1. […] kullanmaya başlayabilirsiniz. Twitter kullanma konusunda ise yardıma ihtiyacınız varsa, Twitter nasıl kullanılır isimli yardım makalemizden kolayca […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir