Posted on

Troy nedir ne işe yarar

Troy nedir ne işe yarar

Troy nedir, ne işe yarar? Troy nasıl kullanılır, Troy ödeme sistemine geçiş nasıl yapılır, Kredi kartlarına Troy nasıl eklenir, Troy ödeme sistemi nasıl kullanılır? Bu yazımızda Türkiyenin yeni ödeme sistemi olan Troy hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Troy Nedir?

Troy “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi”nden oluşan ve Türkiye’nin “TR”si, ödemenin “O”su ve “Yöntemi”nin “Y”sinden oluşan kısaltmayla ona “TROY” adı verilmiştir. Troy kredi kartlarına tanımlanan bir ödeme sitemidir. Troy kredi kartlarında sağ alt köşesinde bir logo ile tanımlanacak ve özel ödeme seçeneklerine sahip olacaktır. Yani Troy logolu kredi kartlarına farklı ödeme seçenekleri sunulabilecektir, nasılki Visa ve Master Card kredi kartları özellik ve ödeme sistemleri açısından Dünyanın çeşitli alanlarında farklılıklar gösteriyorsa, Troy bu manada Türkiyeye özel bir ödeme sistemi olarak gerçekleşecektir.

Troy ödeme sistemine bir çok banka şuanda destek vermektedir. Bundan sonra bir çok kredi kartında Troy logosunu görebileceğiz. Troy ödeme sitemi Türkiyede 1 Nisan 2016 itibariyle Türkiye bulunan Pos cihazları, ATM’ler ve internet alışverişlerinde kullanılmaya hazır hale gelmiş durumda.

troy-ödeme-sistemi

Troy ne işe yarayacak?

Gelişen ekonomilerde Kredi kartı ve elektronik ödeme sitemleri, ekonomiye destek olabilmektedir, Öncelikle nakit para yükünden insanları kurtardığı gibi, kayıtdışılığı önlüyor ve istihdam yaratmakta, bu anlamda ödeme sistemlerininde yerli ve Türkiyeyea ait olmasıda Türkiye ekonomisine ayrıca güç verecektir.

Dünya üzerinde şuanda geçerli ve kullanılmakta olan 7 adet ödeme sistemi bulunmaktadır. Bu ödeme sitemleri ise, Visa, Mastercard, Amerikan Express, Dinners Club, JCB ve China Union Pay’dir. Türkiyede ise en çok Visa %57 ve Master Card %42 olarak kullanılmaktadır.

Troy ürünleri neler?

Banka Kartı

Troy ürünlerinden bi,r tansi bank akartıdıri Troy ayrıcalıkları için Banka kartınızın Troy logolu olması yeterlidir. Tüm Türkiye’deki ATM’lerde 7 gün 24 saat Troy logolu banka kartınızı kullanarak nakit çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Troy logolu banka kartlarınız alışverişlerinizde nakit para yerine geçtiğinden POS üzerinden alışveriş de yapabilirsiniz. Banka kartı ile yapılan alışverişlerde, bakiyenizin doğrudan hesaptan düşmesi sayesinde harcama kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı

Troy logolu kredi kartınız ile bankanızın belirlediği limitiniz dahilinde alışveriş yapıp, nakit çekebilir; internet ve mobil alışverinizde de güvenle kullanabilirsiniz.

Troy logolu kredi kartları hem bireysel hem de ticari olarak kullanılabilmektedir. KOBİ’ler, kurumsal şirketler ya da kamu sektörü için harcamaları yönetmek ve kontrol etmek, Troy logolu ticari kredi kartları ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Ön Ödemeli Kart

Troy logolu ön ödemeli kartlar, sizin tarafınızdan ya da bir başkası tarafından içine para yüklenerek kullanılabilir.  Bu sayede dilerseniz Troy kart kabul eden işyerlerinde dilerseniz e-ticaret ve mobil alışveriş sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.

Troy ödeme sistemi ile ilgili daha detaylı bilgi için resmi siteyi ziyaret edebilirsiniz.

https://troyodeme.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir