Posted on

Tapu sorgulama isme göre

İsme Göre Tapu Sorgulama

TKGM tapu sorgulama işlemi nasıl yapılır? İsimden tapu nasıl sorgulanır, tapu bilgilerini öğrenmek istiyorum. Bir parsele ait tapu bilgilerini öğrenmek için internetten nereden ve nasıl sorgulama yapılabilir? TKGM tapu ve Ada Parsel sorgulama işlemi ile ilgili bilmedikleriniz ve bilmeniz gerekenler nelerdir?

TKGM İnternetten Ada ve Parsel bilgilerini bildiğiniz veya coğrafi olarak harita üzerinden bir yerin bilgilerini ve konumunu size verebilir, bu hizmet ücretsizdir ve herhangi bir kayıt işlemin egerek yoktur, dilediğiniz kadar ve dilediğiniz yerin bilgilerine ulaşabilirsiniz, ancak burada ulaşacağınız bilgiler sınırlıdır, sorguladığınız ada ve parselin nereye isabet ettiğini, yüzölçümünü ve taşınmaz tipini öğrenebilirsiniz. TKGM ada ve parsel sorgulama ile ilgili daha detaylı bilgi için “Ada Parsel sorgulama” adresini ziyaret edebilirsiniz.

tapu-sorgulama

Tapu Bilgilerini öğrenme

İnternet üzerinden kendinize ait olmayan bir yerin tapu Malik bilgilerini öğrenmeniz mümkün değildir. Bu işlem için taşınmazın kendinize ait olması zorunludur, kendinize ait, arsa, tarla veya taşınmazın bilgilerini ise E-Devlet üzerinden T.C Kimlik bilgileriniz ile giriş yaparak yani oturum açarak öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir