Posted on

Şampiyonlar ligi maçları hangi kanalda 2015

Şampiyonlar ligi maçları hangi kanalda 2015

2015 sezonu Avrupa şampiyonlar ligi maçlarını hangi kanal verecek? Şampiyonlar ligi maçları D-Smart mı? Avrupa şampiyonlar ligi maçları şifreli mi ve hangi kanallardan verilecek? Şampiyonlar ligi maçları kurulduğu günden beri sadece Star Tv üzerinden verilmekteydi, ancak 2015 yılından itibaren yayın hakları Türk telekom tarafından alındı ve bu kuruluşa bağlı platform üzerinden verilecek.

tivibu-2015

Şampiyonlar ligi maçları 2015-2018 yılları arasında  Tivibu ve Trt üzerinden verilecek.

2015 yılında yapılan ihaleyi alan Türk telekom kazandı ve Şampiyonlar ligi maç yayın haklarını elde etti, buna göre 2015-2018 yılları arasında üç sezon maçları Tivibu yayın platformu üzerinden yayınlanacak, ayrıca bazı maçlar açık kanal olan Trt üzerinden yayınlanacak.

Şampiyonlar ligi maçlarının tamamı Tivibu platformu üzerinden verilirken, yapılan bir anlaşma ile Salı ve Perşembe günü oynanacak olan maçlardan bir tanesi Trt üzerinden ücretsiz olarak açık kanal üzerinden yayınlanacak.

Şampiyonlar ligi maçlarının yayın haklarını D-Smart tarafından alındığı şeklinde kamuoyunda çıkan bazı haberler içinde D-Smart tarafından  bir açıklama yapıldı. Buna göre Şampiyonlar ligi D-Smart üzerinden yayınlanmayacak, Şampiyonlar ligi maçlarını Tivibu ve Trt kanalları yayınlayabilecek.