Posted on

Nasıl cool olunur

Nasıl cool olunur?

Cool olmak, bir tarz meselesidir, eğer cool olmak ve işte, okulda ve çevrenizde rahat ve ilgi çekici bir kişi olmak isterseniz yapmanız gerekenler şunlardır. Cool olmak için deneyebilecekleriniz, sizin için dikkat etmeniz gerekenleri uygulayarak cool olabilirsiniz.

İlk adımda, kendinden emin olmak gereklidir. Cool yani bir tarz sahip olmak başta kendini sevmek ve kusurlarınız ile barışık olmaktan geçer. Cool görünmek yerine, gerçekten cool olmak önemlidir. Kendinizi sevin başta ve yaptıklarınızı,hareketlerinizi bu yönde yönlendirin.

Cool olmak için gülümseyin

Cool olmak için gülümseyin, çok cıvık bir espriden ziyade, hafif bir tebessüm sizi dada cool gösterir, konuşma tarzınız da sizi başkalarına karşı, bir imaj vermesi açısından önemlidir. Bir ortamda sulu ve şımarık davranışlar sergilemeyin. Cool olmak için biraz ağırlık şart, hafif bir gülümseme ve kendinden emin konuşma tarzı ile işe başlayın.

Cool bakışlar

Bakışlarınız da cool olsun, yeri geldiğinde anlamlı bakışlar ve göz göze geldiğinizde başınızı öne eğmeden, gözlerle birşeyler de anlatmak cool olabilmenin bir parçasıdır.

Cool olmak için bilgili ve görgülü olmak önemlidir. Önemli günlerde ve zor zamanlarda insanların yanında olmaya çalışın. Bilmediğiniz konularda boş boş konuşmayın. Bir konu hakkında bilgi sahibi olun, örnekler verin.

Küçük hikayeler ve fıkralar

Bazı konularda komik olun ama aşırıya kaçmayın, komik hikayeler ve anlamlı sözler ileinsanlara cool görünebilirsiniz. kendinizin beğendiğiniz yönlerinizi ön plana çıkarın ve en önemlisi doğal olun.

Kendiniz ile dalga geçebilin, hatalarınız ile yüzleşin ve insanların psikolojilerine göre hareket edin. cool olmak size bir tarz katacaktır ve ortamlarda aranan ve sevilen insanlardan birisi olmanıza sebep olacaktır.