Posted on

Mhrs randevu alma üye ol | Giriş Yap

Mhrs randevu alma ve üye olma

Merkezi Hastane Randevu Sistemi MHRS nedir, nasıl üye olunur ve nasıl randevu alınır? Mhrs Üye olma işlemi nasıl yapılır? Mhrs’den randevu nasıl alınır?

Mhrs Türkiyede bulunan tüm devlet Hastanelerinden (Üniversite ve Özel hastaneler hariç ) online olarak Ücretsiz olarak randevu almanızı sağlayan bir sistemdir. Mhrs Randevu alabilmek için öncelikle bir kez üye olmanız gerekmektedir.

Mhrs’ye Nasıl üye olunur?

Mhrs’ye üye olmak için üye kayıt sayfasına gitmeniz ve bir form doldurmanız gerekmektedir, Mhrs Online kayıt formunda Kişisel bilgilerinizin yanı sıra bir e-posta adresi ve parola belirlemeniz gerekmektedir. Mhrs Online Kayıt formu linki sayfanın alt kısmında bulunur.

Mhrs Online Üyelik formu, her kişi için sadece birhesap açmanıza izin vermektedir, Çocuklar için ayrı hesap açmanız ve çocuklarınızın T.C Kimlik numarasını kullanmanız gerekmektedir, e-posta olarak kendi e-postanızı kullanabilirsiniz.

Mhrs Üye Olma işlemi nasıl yapılır?

Mhrs ana sayfasında bulunan Randevu alma giriş sayfasında bulunan ” [highlight] Yeni Üye [/highlight] ” Butonuna tıklayınız ve üye olma sayfasına gidiniz.

mhrs-üye-ol-giriş

Anasayfa’da bulunan Yeni Üye butonu’na tıkladığınız zaman yeni bir sayfa açılır ve karşınıza doldurmanız gereken online bir Form gelir.

MHRS yeni üye olma formunda doldurmanız gereken ilk alan [highlight] T.C. Kimlik No [/highlight] alanıdır, bu alana üye olacak kişinin kimlik numarasını giriniz, daha sonra aynı kişinin adını, soyadını, Cinsiyet ve devam eden kişiye ait tüm bilgileri doğru olarak giriniz.

mhrs-yeni-üye-kaydı

Mhrs Üye olma formundaki tek sarı yıldızlı alanların doldurulması zorunludur, çift sarı yıldızlı alanların ise enaz birinin doldurulması zorunludur.

Geçerli bir e-posta adresi verin ve bir parola belirledikten sonra ” [highlight] Kaydet [/highlight] ” Butonu Üye olma işleminizi tamamlayınız.

Son olarak kaydolurken verdiğiniz e-posta adresinize gönderilen onay linkine tıklayarak Mhrs yeni üye olma işleminizi tamamlamış olursunuz.

[highlight] Mhrs Üye Olmak için tıklayınız [/highlight]

Mhrs Randevu alma işlemi nasıl yapılır?

Mhrs Randevu ana sayfasında bulunan Türkiye haritası üzerinde Randevu almak istediğiniz İl üzerine tıkladığınızda O ile ait Hastanelerin listesi gelecektir.

mhrs-randevu-alma

Hastane seçiminden sonra poliklinik ve doktor seçiminizi açılır menüden yaparak işleme devam ediniz.

mhrs-doktor-seçimi

Doktor seçimini yaptığınız da sağ bölümde randevu almaya uygun olan doktorların bir listesi ve randevu alabileceğiniz zamanlar yarım saatlik dilimler şeklinde görüntülenir, size uygun olan bir saat üzerine tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz.

mhrs-randevu-sistemi

En alt kısımda Seçtiğiniz hekim adı, Randevu alabileceğiniz en erken tarih, Hastane adı, Klinik adı, Kliniğin yeri ve Yaş kuralı bilgileri gelir, burada almak istediğiniz hekimin üzerine tıkladığınızda üst bölümde randevu alabileceğiniz saatler görüntülenir.

Yeşil renkte görülen saatler müsait zamanları göstermektedir, diğer saatler ise pasif durumdadır ve başkaları tarafından alınmışlardır.

Yeşil renkteki saatlerden birisine tıkladığınızda ekrana Randevu bilgileri ve doğrulama ve Onay ekranı çıkar bunu onayladığınızda Randevu işleminiz tamamlanır.

mhrs-randevu-kaydet

” [highlight] Randevuyu kaydet [/highlight] ” butonuna bastığınızda işleminiz tamamlanarak randevu alma işleminiz biter. aynı anda kayıtlı e-posta adresinize randevu bilgilerinizin bulunduğu bir e-posta gönderilir.

Mhrs Randevu geçmişi ve randevu iptal etmek

Randevu saatinizden 15 dakika önce kayıt için doktorunuza kayıt yaptırmanız gerekmektedir. MHRS’den aldığınız randevuyu dilerseniz aynı alandan İPTAL edebilirsiniz.

Geçmiş randevu bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Hesap bilgilerinizden Şifrenizi değiştirebilir ve duyurulara ulaşabilirsiniz.

mhrs-randevu-geçmişi

[highlight] Mhrs Randevu almak ve Giriş yapmak için tıklayınız [/highlight]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir