Posted on

Lte 4g nedir

LTE Nedir?

LTE (Long Term Evolution) harflerinin kısaltması olan bu terim 4G olarak isimlendirilmektedir. 4G LTE teknolojisini kullanır ve yüksek hızlarda veri iletişimi sağlar. Mobil cihazlar için üretilmiş bu teknoloji ile uyumlu mobil cihazlarda yüksek hızda Download ve upload sağlanmaktadır.

4g-nedir

4G/LTE nedir

4G/LTE aynı bantlardaki frekansları birleştirmek suretiyle yüksek hız sağlayan bir teknolojidir. 4G/LTE Advanced ise farklı bantlardaki frekansları birleştirerek daha yüksek hızlar sağlarlar. LTE ve LTE Advanced teknolojisi ile Teorikolarak indirme (Download) yönünde 750 Mbps ile 3 Gbps hızları arasında hızlara ulaşılır.

4G ve hızları hakkında daha detaylı bilgi isterseniz,” [highlight] 4G ne kadar hızlıdır [/highlight] ” isimli makalemizden 2GB bir dosya ne kadar sürede iner öğrenebilirsiniz.
4G Hızlarından yararlanabilmek için mobil telefonunuzun da bu teknolojiye uygun olması gerekmektedir. Mobil cihazların uyumlu olup olmadığını “ [highlight] 4G uyumlu destekleyen telefon modeller [/highlight] ” isimli yazımızda okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir