Posted on

Kombu Çayı nasıl yapılır?

Kombu çayı nasıl yapılır?

Kombu çayı 2 bin yıllık bir iksirdir. Geçmişte kombu çayına ölümsüz sağlık iksiri denilmiştir. Vücuda çok faydalıdır faydaları saymakla bitmez bağışıklığı güçlendirir, kansere karşı korur özelliklede kalın bağırsak kanserine karşı koruyucudur. Yorgunluğu giderir, bağırsakları temizler, bağırsaklardaki zararlı bakterileri yok eder, enerji verir, gençlik ve dirilik verir, emziren annelerin sütünü arttırır.

Yalnız mide ülseri ve mide rahatsızlığı olanlar, şeker hastalığı olanlar, vücudunda aşırı hassasiyeti olanların kullanmaları sakıncalı olabilir.

kombu çayı

Malzemeler:

  • 3 litre su
  • 10 poşet veya 10 tatlı kaşığı siyah veya yeşil çay
  • 1.5 bardak toz şeker
  • 1.5 tatlı kaşığı elma sirkesi

Yapılışı:

3 litre suyu kaynatın kaynayan suyun içine isteğe göre biz 10 tatlı kaşığı siyah çay attık siz hangisini tercih ederseniz. 1.5 bardak şekeri atıp kaynatın ılımaya bırakın. Ardından tel bir süzgeçten süzün ve içine 1.5 tatlı kaşığı elme sirkesi atın ve karıştırın mayalanmaya bırakın. Daha önceden hazırlanmış kombu çayınız varsa onun üzerindeki mayalanan köpüğünden 2 çorba kaşığı kadar ilave edin. Üzerini tülbentle kapatın çayınız 4 ila 8 gün içinde hazır bu çayı şu şekilde tüketebilirsiniz.

3-4 gün= günde 1 çay bardağı ondan sonraki

1 Hafta= sabah akşam 1 çay bardağı ondan sanraki

1 Hafta= sabah akşam 1 su bardağı için

 

Depresyona iyi gelen bitki çayı tariflerini görmek için tıklayınız.