Posted on

Ispanaklı yumurta tarifi

Ispanaklı Yumurta nasıl yapılır?

Kahvaltılarda farklı bir şey denemek isterseniz size önereceğim bir lezzet Ispanaklı Yumurta olabilir. Klasik kahvaltılarınız yerine yada beraber kahvaltınızda değişik birşey isteyenler için yapılabilecek bir lezzet, hem yapması kolay hemde pratik olduğu kadar hemde oldukça besleyici. Çocuklarınız için sizin için hem farklı bir lezzet hemde besleyici bir tat denemek isteyenler için yapılışı aşağıda belirtilmiştir.

ıspanaklı yumurta

Ispanaklı yumurta için gerekli malzemeler

Ispanaklı yumurta için temizlenmiş ve iyice yıkanmış miktarı kişi sayısına göre değişen ıspanak gereklidir. Ben size tarifi 3 kişilik vereceğim.

  1. 250 gr kadar ıspanak
  2. 3 yumurta
  3. 1/2 çay bardağı sıvı yağ
  4. Tuz
  5. Karabiber

Ispanaklı yumurta yapılışı

Ispanakları iyice yıkamalısınız öncelikle daha sonra yıkadığınız ıspanakları 1/2 çay bardağı sıvıyağ koyduğunuz tavamıza döküyoruz ve kısık ateşte pişirmeye başlıyoruz, ıspanaklar başta gözünüze çok gelebilir ancak ısındıkça küçülecektir. Ispanakları yaklaşık 7-10 dakika arası kısık ateşte pişirin ve üzerine daha önce başta bir kapta çırptığınız 3 adet yumurtayı dökünüz ve karıştırınız, tuz ilavesini yapınız. Tavanın kapağını kapatarak yaklaşık olarak 1 dakika daha ocakta tutunuz ve ocağı kapatarak pişirmeyi bitiriniz. Pişmiş ıspanaklı yumurtamız üzerine karabiber ilavesini de yapınız.

Afiyet olsun.

Evde pizza yapılışını görmek için tıklayınız.