Posted on

İnstagram hesap silme

İnstagram hesap silme

İnstagram hesabı nasıl silinir? Dünyaca ünlü fotoğraf paylaşma sitesi İnstagram hesabınız var, ama bir sebeple kullanmak istemiyorsunuz, hesabınızı kapatmayı düşünüyorsunuz, yapmanız gerekenler nelerdir. İnstagram hesabı nasıl silinebilir?

İnstagram hesabınızı silme işleminizi Mobil uygulamadan silemezsiniz, hesabınızı silmek için bir bilgisayardan işlem yapmanız gerekmektedir. İnstagram hesap silmek için hesabınızı kullanabiliyor olmanız gerekmektedir, yani hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Uyarı!

İnstagram hesabınızı sildiğiniz zaman, profiliniz başta olmak üzere, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz ve tüm veriler kalıcı olarak silinecektir ve bir daha aynı isimli hesap açamazsınız.

İnstagram hesabınızı silme işlemi anlatımı

İnstagram Hesabınızı silmek işlemini bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz, mobil instagram uygulamasından hesap silme işlemi yapılmamaktadır.

1. İnstagram hesabınıza giriş yapınız, eğer kullanıcı adı veya şifrenizi bilmiyorsanız hesabınızı silme işlemini yapamazsınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Anasayfada sağ üst kısımda bulunan kullanıcı adınıza tıklayarak açılır menğden ” [highlight] Profili düzenle [/highlight] “‘ye tıklayınız.

instagram-hesap-silme

2. Profili düzenle alanında Adınız, e-posta, kullanıcı adı ve şifre değiştirme alanları bulunur. Biz buradan Hesap silme işlemi yapacağız. sayfanın en alt kısmında bulunan ” [highlight] Hesabımı silmek istiyorum [/highlight] “‘a tıklayınız.

instagram-hesabı-nasıl-silinir

3.İnstagram Hesap silme sayfası gelecektir, buradan hesabınızı silebilirsiniz, ancak önce bir neden belirtmeniz gereklidir, açılır kutudan hesabınızı neden silmek istediğinizi seçiniz, seçtikten sonra aşağıda hesabınızı kalıcı olarak silmek için gerekli ayarların yapılacağı bir alan açılacaktır.

instagram-hesap-kapatma

Son olarak yapmanız gereken bir şey kaldı oda İnstagram şifrenizi tekrar girmek ve ” [highlight] Hesabımı kalıcı olarak kapat [/highlight] ” butonuna basmak. Bu işlemleri yaptığınızda hesabınız kalıcı olarak kapantılır.

instagram-kalıcı-olarak-silme

İnstagram hesabınız silindikten sonra, hesabınızı tekrar etkinleştiremezsiniz ve aynı kullanıcı adı ile tekrar bir hesap açamayacağınızı unutmayınız.

İnstagram hesap şifrenizi hatırlamıyorsanız, hesabınızı İnstagram sizin adınıza silemez, bu yüzden hesabınızın şifresini tekrar aldıktan, giriş yaptıktan sonra bu anlatılan işlemleri yapmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir