Posted on

İmei kontrol etme | Sorgulama

İmei kontrol etme

İmei numarası nasıl kontrol edilir, İmei sorgulama nasıl yapılır, İmei numarası gerçek mi nasıl öğrenebilirim? İmei bir telefonun kimlik bilgisini ifade eden 15 haneli sayılardan oluşan bir numaradır. İmei numarası bir cihaz için kullanılan kimliği ifade eden bir numaradır ve tüm telefonlarda farklıdır, farklı cihazların aynı İmei numarasına sahip olması mümkün değildir ve sadece tek bir telefon benzersiz bir İmei numarasına sahip olabilir ve o telefonun kimliği, marka ve modeline tanımlanmıştır.

 

İmei Nasıl sorgulanır?

İmei numarasından telefonunuzun marka ve modeli,ne ithalatçı bilgilerine ulaşabilirsiniz, E-Devlet üzerinden İmei sorgulamasını giriş yapmadan öğrenebilirsiniz. İmei sorgulama ve öğrenme için cihazınızın İmei numarasını sisteme giriş yapmanız gerekmektedir, cihazınızda İmei numarasını #*06# tuşlayarak öğrenebilirsiniz, daha sonra bu numarayı türkiye.gov.tr üzerinden İmei sorgulama ekranından sorgulayarak cihazınızın modeli ve İmei numarasını karşılaştırabilirsiniz.

E-Devlet İmei sorgulama nasıl yapılır?

İmei sorgulaması için aşağıdaki bağlantıdan e-devlet üzerinden İmei sorgulama alanına geliniz ve cihazınızın İmei numarasını ilgili yere yazınız ve altına resimde gördüğünüz karakterleri aynen yazarak doğrulamasını yapınız ve son olarak ” [highlight] Sorgula [/highlight] ” butonuna basınız.

imei-nasıl-sorgulanır
İmei-sorgulama

[highlight] İmei Sorgulama yapmak için tıklayınız [/highlight]