hotmail şifre unutma

Hotmail şifre unutma

Hotmail şifre değiştirme işlemleri bir kaç aşamada yapılan ve güvenlik doğrulaması gerektiren bir işlemdir. Hotmail hesabınıza ait şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken şey şifrenizi sıfırlamaktır. Hotmail şifre sıfırlamak birden fazla aşamalı bir işlem olduğu için karışık gelebilir size ancak yazının sonuna kadar okuyarak yazılanları yaparsanız şifrenizi kurtarabileceksiniz. Hotmail şifreniz hesabınızın güvenliği için birinci derece önemlidir, bu yüzden şifre değiştirme işleminde o hesabın size ait olduğunu ispatlamanız gerekmektedir.

Hotmail şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Öncelikle Hotmail şifre sıfırlama bağlantısına giderek karşımıza gelen forma kurtarmak istediğimiz email adresini ve ekrandaki doğrulama kodunu aşağıdaki alana yazıyoruz. Daha sonra “İleri ” tuşuna basarak ilerliyoruz.

“Hotmail şifre kurtarma”hotmail-şifre-unutma-1

Hotmail Şifre kurtarma işleminde “İleri” tuşuna basarak 2 aşamaya gideceğiz bu aşamada bizden hesabımıza kayıt olurken kayıt etmiş olduğumuz ikincil yani farklı bir “E-Posta” adresini yazmamızı isteyecek.

“Hotmail şifre kurtarma ikincil Email”hotmail-şifre-unutma-diger-emailBurada kayıtlı email adresini hatırlatma maçlı 2 karakteri size gösterilecektir. BU email adresini kullanıyorsanız şifrenizi kurtarmaya çok az kaldı demektir çünkü bu email adresine bir doğrulama kodu gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır.

Eposta adresini seçerek ileri tuşuna basarak devam edin. Aşağıdaki ekran gelecek ama aynı zamanda ikincil Eposta adresinize “Kurtarma Kodu” gönderilmiş olacaktır. Sizin yapmanız gereken ikincil eposta adresinizdeki gelen bu kodu buraya yazmak.

“Hotmail şifre kurtarma kodu talep”hotmail-şifre-unutma-kurtarma-kodu

Aşağıdaki şekilde sayılardan oluşan bir kod email adresinize gelecektir. Bu kodu ilgili alana yazarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

“Hotmail şifre kurtarma kodu girişi”

hotmail-şifre-unutma-email-koduİşlemleri doğru ve sırasıyla yaptıysanız ” Kurtarma Kodu ” İkincil Eposta hesabınıza gelmiş olacaktır.

Son olarak Yeni şifrenizi almaya geldi sıra. Kurtarma kodunu yazdıktan sonra yeni şifre belirleme ekranına geçiş yapılır ve yeni parola yazılarak işlem tamamlanmış olur.

hotmail-şifre-unutma-yeni-şifre-girİşlem sonunda Hotmail hesap parolanızı sıfırlamış olacaksınız. Parolanızı özellikle kimseyle paylaşmayın ve rakam harf içeren tahmini zor kelimelerden seçin ve mümkünse içinde ascii diye tabir edilen karekterler kullanmaya çalışın.

[highlight]Hotmail şifrenizi sıfırlamak için tıklayınız.[/highlight]

2 thoughts on “hotmail şifre unutma

  1. Pingback: Hotmail oturum aç gelen kutusu

  2. Pingback: Hotmail al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>