Posted on

Hotmail | Outlook | Windowslive | Oturum açma

Microsoft hesaplarında Oturum nasıl açılır?

Tüm Microsoft hesapları Hotmail, outlook ve Windowslive Microsoft tarafından tek çatı altında birleştirilmiş ve tek yerden oturum açılmasına da olanak tanınmıştır. Hesap bilgileriniz ile  uzantılı bir mail hesabına giriş yapmak, oturum açma olarak adlandırılır. Hotmail, outlook, Windowslive gibi birçok hizmet Microsoft hesabı altında tüm hizmetleri birleştirildi. Bu hizmetlerin tümüne aynı yerden giriş yapılarak oturum açılabilir. Hotmail uzantılı bir hesabınız varsa oturum açabilmek için Microsoft oturum açma servisini ziyaret etmeniz ve hesap bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.

Hotmail oturumu nasıl açabilirim?

Hotmail yada outlook hesabınızda  oturum açabilmeniz için bir bu hizmetlere daha önceden kaydolmuş olmanız gerekmektedir, hesap bilgileriniz olmadan giriş yapmanız mümkün değildir. Eğer hesap bilgilerinizi biliyorsanız Microsoft oturum açma sayfasından bu bilgiler ile giriş yapabilirsiniz. Ama ilk defa hesap açacaksanız ve  bir üyeliğiniz yoksa hesap açmalısınız. Hesap  almak için yardım ve detaylı bilgi gerekiyorsa  “ [highlight] Hotmail Kaydol [/highlight] ” isimli yazımızı okuyarak yardım alabilirsiniz. Yardım makalemizde Hotmail, outlook  hesaplarına nasıl kayıt olunur, detaylı ve resimli olarak anlatılmıştır.

Microsoft hesaplarınızda Hotmail.com, Outlook, outlook.com.tr ve Windowslive.com oturum açabilmeniz için kaydolma işlemlerini anlatıldığı gibi yaptıktan sonra Microsoft oturum açma sayfasından hesap bilgileriniz ile giriş yaparak oturum açabileceksiniz.

Hotmail Oturumu açma

Microsoft Hesap bilgilerimiz ile giriş yapabilmek için aşağıdaki linkten gideceğiniz resmi Microsoft Hesabı giriş sayfasından oturum açmanız mümkündür. Daha öncede dediğimiz gibi tüm Microsoft hesap türleri için aynı yerden oturum açabilirsiniz.

E-posta adresinizin uzantısı ne olursa olsun eğer Microsoft’a ait bir hesap kullanıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan oturum açabilirsiniz. Microsoft hesaplarında oturum açabilmeniz için gerekli olan bilgiler kullanıcı adı: e-posta adresiniz ve parolanızdır. Bu iki bilgiyi aşağıdaki ilgili yerlere yazarak ” [highlight] Oturum aç [/highlight] ” butonuna basarak hesabınızda oturum açmış olursunuz.

Hotmail-oturum-açmaMicrosoft hesabınızda oturum açtıktan sonra Hotmail ve Outlook’a ait hesaplara giriş yaparak e-posta adresinizi yönetebilmek için sayfanın en altındaki bağlantıları tıklayarak oturum açabilirsiniz. Hesabınızda oturum açtıktan sonra, bu hesap ile E-posta gönderip alabilir ve Msn/Skype gibi hizmetlerde üye olmak için kullanabilirsiniz. Oturum açarken giriş bilgileriniz; aldığınız e-posta adresi kullanıcı adınız ve belirlediğiniz parolanızdır.

[highlight] Outlook, Hotmail, Windowslive ve Msn uzantılı e-posta hesaplarında oturum açmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. [/highlight]

[highlight] https://login.live.com/tr [/highlight]

One thought on “Hotmail | Outlook | Windowslive | Oturum açma

  1. […] oluşturun. Hotmail hesap oluşturma ile ilgili daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa Hotmail Kaydolma isimli yazımızı […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir