Posted on

Hard reset nasıl yapılır

Hard reset nasıl yapılır?

Hard reset nedir? nasıl yapılır ve hard reset atma teknik yardımı? Hard reset bir cihazı fabrika ayarlarına döndürme işlemidir. Elektronik cihazlar ve özellikle Tablet ve akıllı telefonlar, mobil cihazlar işletim sistemi içinden fabrika ayarlarına döndürülemediği zamanlarda fiziksel bazı tuş kombinasyonları ile beraber fabrika ayarlarına döndürülebilir.

Hard Reset Atma nasıl yapılır?

Hard Reset atma cihazlara göre değişkenlik göstermekle beraber güç düğmesi ile beraber Ses açma veya kapama tuşlarına uzun süre 10 saniye basılı tutumak, yada sadece güç düğmesine basılı tutmak gibi birkaç işlem ile yapılır.

Bu işlem esnasında cihaz size uyarı verebilir veya kullanım kılavuzunda bu bilgiler yer alabilmektedir. Cihazdan cihaza değişkenlik göstermekle beraber akıllı telefonlar ve tabletler için hard reset atma Güç düğmesi ve ses açma düğmesine 10 saniye basılı olarak tutmak ile cihazın açılıp tekrar kapanması sonrasında, fabrika ayarları menüsüne giriş ekranının gelmesi ile sonuçlanır.

Hard Reset ile yapılan işlem sonrası cihaz içindeki tüm veriler silineceği için daha öncesinde yedekleme yapmak gereklidir, bu imkanınız varsa hard reset atmadan önce yedekleme yapınız.

Hard Reset attıktan sonra cihazınızda bulunan dosyalarınız, kişileriniz, resim ve müzikleriniz, notlarınız vb. tüm veriler ve varsa indirdiğiniz uygulamalar, kurduğunuz aplikasyonlarda silinir ve cihaz tamamen fabrikadan çıkmış gibi tertemiz olur.

Hard reset ile ilgili daha detaylı bilgi için [highlight] Hard reset nedir Nasıl atılır [/highlight]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir