Posted on

Google earth indirmeden kullanma

Google Earth indirmeden kullanma

Google earth programını indirmeden nasıl kullanabilirim. İndirmeden Google Earth  kullanılır mı? İnternetten online olarak Google Earth kullanılabilir mi?

Google Earth aslında bir program ve gereği olarak bilgisayara indirilen ve kurulduktan sonra çalışan bir programdır, Google Earth programı ücretsiz olarak dağıtılmakta ve indirilebilmektedir. Ancak küçük bir eklenti ile Google Earth programını indirmeden ve herhangi bir kurulum yapmadan tarayıcı üzerinden online olrak kullanabilirsiniz.

Google Earth İndirmeden kullanmak

https://www.google.com/maps/ adresine giderek  Google maps sayfasına gidiyoruz, bu hizmet içinde altlık olarak zaten uydu görüntüsü bulunur. Ancak bu hizmet bir Google Earth özelliği taşımaz.

google-earth-programsız-kullan

Google Earth özelliğini kullanabilmek için Sağ alt kısımda bulunan Eart yazan kutuya tıklayarak Google Earth özelliğini kullanmaya başlıyabiliriz. Burda dikkat etmeniz gereken bir şey daha önce bunun için bir Plugin yani eklenti kurulmamış ise sizden bunu kurmanız istenir ve ekranda kurma bağlantısı görüntülenir, tıklayarak Plugin’i kurarak Google Earth’ı programsız ve kurmadan kullanabilirsiniz.

One thought on “Google earth indirmeden kullanma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir