Posted on

Google chrome açılmıyor

Google Chrome açılmıyor

Google Chrome açılmama nedenleri, Chrome neden açılmıyor, Chrome hataları ve sorunları ne olabilir. Google Chrome olası sorunları ve çözümleri nelerdir?

Google Chrome, güçlü ve birçok eklenti ile kullanabileceğiniz bir web tarayıcıdır. Google hizmetleri ile entegre çalışan, hızlı ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir web tarayıcıdır. Google Chrome tarayıcısını indirdikten sonra sisteminize kurulum yapmalısınız, ancak bazı durumlarda Chrome açılmaz veya çeşitli hatalar verebilmektedir. Chrome hataları ve olası çözümleri için aşağıdaki yöntemler uygulayabilirsiniz.

Chrome açılmıyor hatası

Chrome tarayıcının açılmamasının en önemli sebeplerinin başında ise Antivirüs yazılımlar gelir, bazı uygulamalar, Chrome açılmasını engellemektedir, bu uygulamalar, Chrome’un internete bağlanmasını engelliyor olabilmektedir. Bunun çözümü için, sisteminizde kurulu olan Antivirüs yazılımlarını deneme amaçlı devre dışı bırakarak Chrome’u açmayı deneyin, eğer açılıyorsa, sorunu çözmek için Chrome engellemeyi yapan program içinden Chrome tarayıcısına izin vermeniz gerekli olabilir.

Chrome eklentilerini kontrol edin

Chrome üzerinde birçok eklenti çalışabilir, bazı eklentiler Chrome’u kararsız hale getirebilir ve hata vermesine sebep olabilir. Sorunun çözümü için eklentileri devre dışı bırakıp Chrome’u yeniden başlatmayı deneyin. sorun çözülmez ise Chrome tarayıcını sıfırlayarak fabrika ayarlarına döndürün, bu şekilde yazılımsal bir sorun varsa çözülecektir.

Sisteminiz ile ilgili sorunlar

Bilgisayarınızdan Chrome tarayıcısını kararsız hale getiren, Virüs, Trojan vb. zararlı yazılımlar olabilir, bu yazılımlar, Windows üzerinde çalışan uygulamaları etkileyebilmektedir, sisteminizi taratarak, varsa bu yazılımları temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir