Posted on

Gökhan Güneş kimdir

Gökhan Güneş Kimdir?

Gökhan Güneş kimdir,ne iş yapar, doğum tarihi nedir? Gökhan Güneş nerelidir? Son günlerin merak edilen sanatçılarından ve sosyal medyada popüler ismi olan Gökhan Güneş kimdir?

Gökhan Güneş 1984 İstanbul doğumlu bir müzisyendir. Ailesi aslen Trabzonludur. 1984 yılında İstanbulda doğmuş ve ilki orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamış ve daha sonra Kütayha Dumlupınar Üniversitesi  dış Ticaret bölümünü kazandıktan sonra ayını zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi işletme bölümünü beraber bitirmiştir.

Üniversite yıllarında Klasik Müzik ve Solfej eğitimi alarak kendisini geliştirmiş ve gitarı ile besteler yapmaya başlamıştır.

Gökhan Güneş Albümleri

Gökhan Güneş ilk albümünü 2012 yılında çıkarmıştır.İlk albümünün ismi   [highlight] Bunun Adı aşk [/highlight] ‘ta seslendirdiği tüm şarkıları kendi yazmış ve seslendirmiştir. Yani tüm albümdeki söz ve müzikler Gökhan Güneşe aittir.

Gökhan Güneş ilk klibini ise Rafet El Roman yönetmenliğinde “Kalbine Sürgün” isimli şarkıya çekmiştir. meşhur olması ve popüler olmasında ise  ”Kalbine Sürgün” isimli şarkısı Rafet El Roman ve Ezo ile düet yaparak olmuştur.

”Kalbine Sürgün” şarkısı birçok ödül almıştır.  ”Türkiye Müzik Ödülleri/ En İyi Düet”, Pal FM/En İyi Düet”, ”Peramoda/En İyi Beste ve Söz”, ”Moonlife magazin / Yılın En İyi Şarkısı” ödüllerini bu şarkı ile almıştır.
2014 yılında ise 2.albümü çıkarmıştır. Bu albümde de tüm şarkıları söz ve müzikleri kendisine aittir.Gökhan Güneşin 2.Albümünün adı ise  ”Sen ve Ben”’dir. Albümün düzenlemeleri ise Aykut Gürel tarafından yapıldı. Gökhan Güneş ilk video klibini Çağatay Karaçizmeli yönetmenliğinde, albüme ismi verilen şarkısı ”Sen ve Ben”e çekmiştir.

Gökhan Güneş Sen ve Ben klibi


Rafet El Roman kalbime sürgün videosu