Posted on

General mobile discovery sim kart kaydı başarısız

General mobile discovery sim kart kaydı hatası

General mobile discovery modelinde “sim kart kaydı yapılamadı” hatası alıyorsanız, bu sorun birkaç sebepden başınıza gelmiş olabilir. Olası sebeplerden bir kaçını sizlere aktarmaya çalışacağız. Sim kartı hatası adından da anlaşılacağı üzere sim kart ile alakalı olabilir, ama bazı durumlarda telefondan da kaynaklanabilir.

General mobile discovery sim kart sorunları

General mobile discovery sim kart hataları için, ilk olarak yapmanız gereken, sim kartınızı başka bir telefonda denemek olacaktır. Eğer başka cihazda çalışıyor ama sizin cihazınızda çalışmıyor ise,cihazınız ile ilgili sorunlar olmaktadır. Cihazın farklı bir operatöre kısıtlı olmadığından emin olun. Yani cihaz aslında bir operatörde çalışacak şekilde ayaranmış olabilir, bu durumda sorun sim kart ile çözülemez ve sahip olduğunuz mobil operatör ile iletişime geçmelisiniz.

Cihaz ile ilgili problemleri gözden geçirin

General mobile discovery cihaza ait olan, sim kart girişi ve tepsinin tam olarak yerine oturduğunundan emin olun. Sim kartınızı kontrol edin ve üzerinde bir yıpranma ve fiziksel bozukluk olup olmadığına dikkatli olarak bakın.

sim kartınız başka cihazlarda da çalışmıyor ise sorun sim kartınızın fiziksel özelliklerinden kaynaklanabilir, yada sim kart operatör tarafından Aktif edilmemiştir. Bu seçenekleri sorgulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir