Posted on

Facebook a kaydol | üye ol

Facebook’a kaydolma nasıl olur?

Facebook kullanmak istiyorsanız, üye olmalı ve bir hesap açmalısınız. Facebook’a kaydolmak tamamen ücretsizdir. Sadece bir kayıt işlemi ile birlikte edineceğiniz, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak hemen, anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Facebook’a kaydolmak için aşağıdaki yönergeleri izleyerek kayıt olabilirsiniz. Kayıt işlemi için size gerekli olanlar, geçerli bir e-posta hesabı veya bir cep telefonu numarasıdır.

Facebook’a kaydolma resimli anlatım

Facebook ana sayfasına girdiğinizde ekranda küçük ve basit bir form karşınıza gelecektir, bu formu doldurmaya başlayın. Facebook’a kaydolma formunda sizden bazı bilgiler istenir, ad, soyad, e-posta veya cep telefonu, doğum tarihi ve cinsiyet bilgilerinizi, ayrılmış gerekli alanlara girin. Facebook’a üye olurken, birde parola belirlemeniz istenir. Tüm bu işlemleri doğru olarak yaptıktan sonra, e-posta adresinize veya cep telefonunuza bir onay mesajı gelir, bu onay sürecini de yerine getirdikten sonra Facebook’a üye olmuş olursunuz. Yapcaklarınız basit ve kolay işlemlerdir, ancak bazı kullanıcılar Facebook’a kaydolma sürecinde zorlanmaktadırlar, bunun için aşağıda resimli olarak nasıl kayıt olunur ve hesap açılır resimli olarak anlatılmaktadır.

Facebook’a Üye olma

Facebook Ana sayfasında bulunan form aşağıdaki şekilde bulunur, bu form içindeki bilgileri doğru olarak doldurmalısınız. Facebook kullanıcı adınız, kayıt olurken sisteme girdiğiniz e-posta adresinizdir. Parolanız (Şifreniz) ise sizin kayıt esnasında belirlediğiniz şifredir. Bunun dışındaki bilgiler ise sizin için kişisel bilgilerdir, bu bilgiler ile doğru bir şekilde doldurmanız yararınıza olacaktır.

facebook-a-kaydol

Facebook’a kaydol sayfasındaki tüm bilgileri doldurduktan sonra, yeşil renkteki “Kaydol” butonuna basın, eğer formda bir yanlışlık varsa düzeltin ve yeniden gönderin, Facebook profiliniz için kayıt olma işlemini yapmış olacaksınız. Facebook’a kaydolduktan sonra, profilinize giriş yapmak için gene aynı sayfada bulunan, en üstteki mavi alandan, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Facebook’a üye oldunuz, artık profilinizi oluşturabilir, profilinize resim ekleyebilir, diğer kişisel bilgi ve becerilerinizi de ekleyerek profilinizi zenginleştirebilirsiniz. Facebook’a üyelik işlemlerinizi yapmadan profil ve arkadaş ekleme yapamazsınız. Bu yüzden kayıt ve giriş işlemleri sonrasında, profil düzenleme ve arkadaş ekleme yapabilmektesiniz. Facebook kayıt için aşağıdaki linkte verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Facebook’a Kaydolmak için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir