Posted on

Evde Göz altı morlukları için doğal maske

Göz altı morlıkları her yaş grubunda görülebilmektedir. Bazen bunun nedeni bir hastalık belirtisidir, bazende yorgunluk ve yaşam tarzıyla alakalı olabilir. Olası nedenlerle vücutta oluşan ödemler vücutta su tutması nedeniyle göz altında morluklar oluşur. Her gün düzenli ve bol su içmelisiniz ki vücudunuzdaki toksinlerden kurtulun. Göz altındaki morlukları geçirmek için düzenli bir uyku şarttır. Diğer yandan sürekli bilgisayara ve dijital ekranlara bakmak gözaltı morluklarına neden olur. Evde basit ama etkili yöntemlerle bu sorundan kurtulmak mümkün. Burada göz alı morlukları için doğal maske yapılışını ve göz altı morluklarında kutulmanın yollarını anlatacağım.

göz altı morlukları

1.) Maske

Salatalık cilde çok iyi geldiğinden göz altı içinde çok ideal üstelik hazırlanması da çok kolay salatalığı ince ince dilimleyin gözlerinizin üzerine koyun 15 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

2.) Maske

1 çay kaşığı çiğ bal kabağı çekirdeği

1 tatlı kaşığı süt

Yarım küçük çay bardağı bal

Bal kabağı çekirdeklerini havanda döverek toz haline getirin bal ve süt ile karıştırın. Kapaklı bir kaseye koyun cildin tamamına uygulayabilirsiniz. Hem cildi sıkılaştırır hemde göz altı morluklarına iyi gelen müthiş bir maske deneyin.

3.) Maske

250 gr. Ahududu veya çilek

100 gr. yoğurt

1 yemek kaşığı limon suyu

Ahududu veya çilek blenderdan geçirilir yoğurt ve limon suyu ile karıştırılır. Buz kalıplarına koyulur donması için buzluğa koyulur. Donunca göz altlarına uygulanır ayrıca ödemede iyi gelir.

 

 

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal maske yapılışını görmek için tıklayınız.