Posted on

E-posta Kaydol | Hesap aç

E-posta Kaydol | Hesap aç

Bir e-posta hesabı nedir, nasıl açılır ve kaydolma nasıl yapılır? Ücretsiz e-posta servisleri hangileridir? E-posta hesabına kaydolmak için ne yapmam gerekir, Ücretsiz ve Türkçe e-posta hesapları hangileri ve nasıl kaydolurum? Geçerli bir e-posta hesabınız yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? E-posta servis sağlayıcılarını nasıl kullanabilirim?

E-posta , elektronik ortamda iletişim için gerekli ve en önemli bileşendir, Dünyada birçok e-posta servis sağlayıcısı bulunur, ancak bu servis sağlayıcılardan öne çıkanlar ve Türkçe olarak hizmet veren popüler hizmetler hangileridir, sizler için kolay va basitçe anlatmaya çalıştık.

E-Posta Kaydolma servisleri

E-posta için günümüzde kullanılan en popüler 3 servis bulunur, bunlar; Gmail, Hotmail ve Yahoo’dur. Bu üç servisin hizmetleri de Türkçe ve ücretsizdir, 18 yaşını dolduran herkes bu hizmetlerden faydalanabilir. E-posta servislerini kullanabilmeniz için bu servislere kayıt yaptırmanız gereklidir. Her servisin kendisine göre kayıt formları bulunur ve farklı özelliklere sahiptirler. Bu servislerde kayıt olduğunuzda, sadece e-posta gönderip alma işlemi yapmakla kalmaz, bağlı birçok hizmeti de aynı zamanda oturum açarak kullanabilirsiniz.

Gmail E-posta servisi

Gmail, Google tarafından sunulan bir servistir ve birçok Google hizmetinde de kullanılan ortak bir hesap olarak kullanılabilir, yani bir Gmail hesabı açtığınızda, Google’ın diğer hesapları olan Play, Maps, Picassa, Drive, Yotutube vb. onlarca hizmetten de ücretsiz faydalanabilirsiniz. Gmail ile, temelde e-posta gönderip alabileceğiniz, temel bir e-posta hesabınız olur ve giriş bilgileriniz ile oturum açarak kullanabilirsiniz. Gmail’de oturum açtığınızda, diğer servisleri ziyaret ettiğinzde otomatik olarak oturum açmış olursunuz.

Gmail hesabı açabilmek için basit bir formu online olarak doldurmanız gerekir, bu form bazı kişisel ve iletişim bilgilerinizi vermenizin yanında, bir kullanıcı adı seçimi yapabileceğiniz, bir e-posta adresini de almış olursunuz. Bu konuda daha önceden hazırlamış olduğumuz, Gmail hesap nasıl açılır? isimli, makalemizden ayrıntılı olarak bilgiler alabilirsiniz.

Direk olarak kaydolmak isterseniz, aşağıdaki adresi ziyaret ederek formu doldurmak suretiyle açabilirsiniz. [highlight] https://accounts.google.com/signup?hl=tr [/highlight]

Hotmail E-posta servisi

Hotmail e-posta servisi, Türkiye’de ve dünyada popüler bir e-posta gönderme ve alma hizmetidir, ücretsizdir ve Microsoft tarafından sunulur. Gmail de olduğu gibi, hesap açtığınızda, birçok Microsoft hesabından oturum açarak kullanmanızı sağlar.

[highlight] https://signup.live.com/signup [/highlight]

Yahoo e-posta servisi

Yahoo, oldukça eski bir e-posta servisi olamasına rağmen, rekabette, Gmail ve Hotmail servislerinin biraz gerisinde kalmıştır, ancak güçlü bir e-posta altyapısı vardır ve Türkçe olarak hizmet vermektedir. Yahoo ile gruplar kurabilir, e-posta gönderip alabilir ve bazı servislerinden de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

[highlight] https://edit.europe.yahoo.com/registration?_intl=tr [/highlight]

3 thoughts on “E-posta Kaydol | Hesap aç

  1. […] Google hesabına sahip olmanız gerekir, Google Gmail hesabını ücretsiz olarak açabilirsiniz. Gmail hesabı nasıl […]

  2. […] e-mail adresiniz yoksa almak ve nasıl alınacağı konusunda yardıma ihtiyacınız varsa “Eposta hesabı açma” linkinden yardım […]

  3. bu alan yani bu site çok güzel bende kurarsam çok daha mutlu olacağım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir