Posted on

Depresyona İyi Gelen Bitki Çayları

Depresyona iyi gelen bitki çayları nelerdir? Çağımızın hastalığı  depresyon çevrenizde kime sorarsanız depresyonda olduğunu söyler. Peki depresyon nedir? Depresyon hayattan zevk alamamak ve hiç bir şeyin artık sizi mutlu etmediğini ve yaşama sevincinizin olmamasıdır. Kim ne söylerse söylesin artık sizin için bir önemi yoktur.

Depresif düşünceler hem sizi hemde çevrenizdekileri mutsuz eder. Bazen kişi kendini motive ederek biraz olsun bu rahatsızlıktan kurtulmaya çalışır. Bazende doktora başvurarak size uygun ilaçları kullanabilirsiniz.

Kişi çok mutsuzdur günlük işler bile yorar ve canı hiçbir şey yapmak istemez hayattan tat almaz olur kendisini sosyal hayattan koparır. Sizin için önereceğimiz çaylarla bu şikayetlerinizden biraz olsun kurtulabilirsiniz.

depresyon

Sarı Kantaron:

Depresyon için en etkili bitki sarı kantarondur. Hafif depresyonlarda iyi gelir. Amerika da depresyon için en çok kullanılan bitki sarı kantarondur. Çok fazla kullanıldığı için kapsül şeklinde hapları da vardır. Eğer kullandığınız başka depresyon ilaçları varsa bu çayı  kullanmayınız. Depresyona, strese, uykusuzluğa, anksiyete gibi durumlarda her ne kadar kanıtlanmamışsa da iyi geldiği bilinir. Sarı kantaron mutluluk hormonu salgılanmasında etkili olduğu söylenir.

Kedi Otu:

Sosyal yaşamın zorlukları karşısında insan bazen sorunların altından kalkamaz olur psikolojik desteğe ihtiyaç duyabilir. Kedi otu genelde uyku problemi yaşayanlar tarafından kullanılır. Sinir sisteminden kaynaklanan stres, spazm, sinirsel kalp çarpıntısı, sinirlilik, huzursuzluk gibi durumlarda kullanılır. Zamanın şartlarından oluşan ruhsal çöküntü ile başa çıkamadığınızı düşünüyorsanız depresyonla mücadelede size bitkisel bir çözüm olacaktır.

Melissa:

Melissa çayı rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği olduğu herkes tarafından bilinir. Kasları gevşetir ve huzur verir gerginliği azaltır. Stres ve uykusuzluk için tavsiye edilir. Kasları gevşettiği ve yumuşattığı için baş ağrısına iyi gelir. Yoğurtla birlikte yenirse uykuya geçişi kolaylaştırır ve uykusuzluğa iyi gelir.

 

Gribe ve soğuk algınlığına iyi gelen bitki çaylarını görmek için tıklayınız.