Posted on

Ada parsel sorgulama

Parsel bilgilerini sorgulama Harita üzerinde görme

Ada Parsel sorgulama Nedir? Sahibi olduğunuz, yada ada ve parsel bilgisini bildiğiniz bir taşınmazın arsa yada tarlanın konumunu Google Haritası üzerinde görebilmenize olanak sağlayan online bir sistemdir. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve güncellenen sistem ile sınırsız sayıda  sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Online ada ve parsel sorgulama işleminde sorguladığınız parsel Uydu görüntüsü üzerinde renkli bir şekilde işaretlenir ve dilerseniz de komşu parsellerin konumlarını da görebilirsiniz.

Ada Parsel nasıl Sorgulanır?

Ada ve parsel sorgulama yapmak için elinizde sorgulama yapmak için gerekli olan ad ve parsel numara bilginiz olmalıdır, bu ada parselin bulunduğu İl, İlçe, Mahalle/Köy, bilgilerini sistem üzerinden seçerek ilerleyerek son olarak Ada ve parsel bilgilerini seçerek sorgulamayı yapabilirsiniz. İl seçiminden sonra yaptığınız seçimlere göre kayıtlı ve bağlı bilgiler seçim alanına gelmektedir, sorgulama yapmak için doğru bilgileri sırasıyla seçmeniz gerekmektedir.

ada-parsel-sorgulama

[highlight] Ada/ Parsel sorgulamak için tıklayınız [/highlight]

One thought on “Ada parsel sorgulama

  1. […] Detaylı bilgi için tıklayınız […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir